Činnost zařízení

Obsah soli ve vodě, která se hromadí ve zdivu způsobuje její vodivost. Rozdělení vodivosti vytvářejí ostrůvky s různým rozložením elektrického potenciálu a tím spolu s kapilárními silami zabezpečují vsakování vody do různé výšky - na pohled neforemné mapky vlhkosti.

Zařízení DryPol je elektronický přístroj, který bezkontaktním a nedestrukčním způsobem zabezpečuje vytvoření potenciálního rozdílu mezi mokrou, vlhkou a suchou částí zdiva působením elektrického pole na molekuly vody, které jsou přítomné ve zdivu. Postupným posouváním hranice potenciálního rozhraní je vlhkost ve zdivu "tlačená na povrch a část se odpaří. Silové působení elektrického pole působí i proti vsakujícím silám a část vody postupuje zpět do části konstrukce po úrovní terénu".

Popsaná metoda je použitelná u každé stavby, nepoužívají se žádné destruktivní metody, ani chemické produkty, které zásadně mění vlastnosti stavebních konstrukcí. Aplikační postup je potřebné konzultovat s distribuční firmou, která zabezpečí jednak optimální umístění jednotky, jednak průběžné měření a optimalizování procesu vysušování.

Zařízení je bezobslužné, nevyžaduje žádný dohled, provoz je nepřetržitý, technická životnost je min. 15 - 25 let při správné instalaci.

Spotřeba elektrické energie je: 2,5 W/hod., tj. cca 23 kWh za rok.

Snižování nákladů

Zaujala vás naše nabídka?

Potřebujete zbavit váš dům vlhkosti? Provádíme odborné odvlhčení, sanace zdiva a hydroizolace. Disponujeme vlastní technologií včetně výroby vlastních narážecích nerez desek. Kontaktujte naše pracovníky, navrhneme vám nejlepší cenu a termín realizace.

Volejte zdarma - 800 888 113
© Copyright Kressida s.r.o. 2023 - All rights reserved | Richard Marvan | FORMARK | Mapa webu